Historia płynąca
z nurtem warty.
Na starołęckim brzegu Warty, w otoczeniu nadrzecznej zieleni, powstaje kameralne osiedle Hermes. Inwestycja jest częścią planu rewitalizacji Starołęki i czerpie inspiracje z poprzemysłowego dziedzictwa tej dzielnicy Poznania, gdzie wciąż żywe są tradycje wielkopolskiej przedsiębiorczości.
Miejski komfort
w otoczeniu natury
Miejski komfort
w otoczeniu natury
w otoczeniu natury
Osiedle Hermes zawdzięcza swą unikatową architekturę absolwentowi Politechniki Poznańskiej, założycielowi pracowni projektowej Habitat, architektowi Piotrowi Napierale i współpracującemu z nim zespołowi inżynierów. Inwestycja wpisuje się w projekt rewitalizacji Starołęki, inspirowany poprzemysłowym dziedzictwem dzielnicy. Oprócz architektonicznych i ideowych nawiązań do tej tradycji, Osiedle Hermes w pełni wykorzysta atut, jakim jest dostęp do rzeki oraz rozległych terenów zieleni w południowej części dzielnicy. Będzie miejscem pozwalającym żyć komfortowo i bezpiecznie, ciesząc się naturalnym pięknem nabrzeża Warty i bliskością centrum miasta.
Budynek stanowiący pierwszy etap inwestycji, posadowiony zostanie na pograniczu skarpy, co sprawi, że nawet parterowe mieszkania i ich ogródki znajdą się na wysokości ok. 5 metrów nad poziomem chodnika i parkingu, zapewniając mieszkańcom poczucie intymności. Także dzięki dzięki temu osiedle – mimo, iż położone bezpośrednio nad rzeką – nie będzie narażone na zagrożenie powodziowe, nawet w przypadku wystąpienia tzw. wody 500 letniej.
Wyjątkowe ukształtowanie działki, zagwarantuje większości mieszkańców Osiedla Hermes widok z balkonów i okien na Wartę oraz rozległe tereny zielone. Pozwoli im też podziwiać piękną panoramę miasta Poznania. Natomiast położone wysoko, parterowe mieszkania, zaoferują lokatorom pełne poczucie bezpieczeństwa i relaks w przydomowych ogródkach.
Architektura
Architektura
Architektura Osiedla Hermes czerpie inspiracje z postindustrialnych korzeni dzielnicy Starołęka. Pierwszy budynek, o kształcie foremnego sześcianu, wykończony w części nadziemnej elewacyjną płytką klinkierową w kolorze antracytu, z nieregularnie rozmieszczonymi konstrukcjami balkonów, będzie zdecydowanie wyróżniał się na tle stonowanej, choć estetycznej architektury sąsiednich obiektów.
Konstrukcja oryginalnych w formie balkonów, opiera się na betonowym podeście i wykonana jest ze stali ocynkowanej. Nawiązuje kształtem do bryły budynku, co nie tylko nadaje całości estetyczny wygląd, ale również ma wymiar praktyczny – może posłużyć za podporę dla roślin pnących lub umożliwić rozwieszenie dającej cień markizy. Równocześnie przeszklone balustrady nie ograniczą dostępu światła dziennego do wnętrza mieszkań i zapewniają szerszy widok na okolicę.
Można dostrzec, że powstały w pracowni projektowej Habitat Piotra Napierały projekt Osiedla Hermes, nawiązuje wykończeniem wnętrz do stylu architektury loftowej, czego dowodzą m.in. dwukondygnacyjne lobby wejściowe, ujednolicone wycieraczki systemowe, a także wysokie drzwi wejściowe do mieszkań.
Nie zapomniano też o zaplanowaniu rozwiązań pro-ekologicznych. Wewnętrzne drogi dojazdowe oraz miejsca parkingowe na terenie Osiedla Hermes wykończone będą tzw. eko-kratką, umożliwiającą wegetację roślin oraz przepływ wód opadowych do gruntu. Dzięki temu rosnące między parkingami drzewa wybranych gatunków, będą mogły prawidłowo wzrastać, zachowując odporność.
Lokalizacja
Lokalizacja
Budynek, stanowiący pierwszy etap Osiedla Hermes, powstanie przy ulicy Starołęckiej 36/40 i tym samym znajdzie się w drugiej linii zabudowy, przy zadrzewionej, nadrzecznej polanie nad brzegiem Warty. Od zgiełku ulicy osłoniony będzie budynkiem przy Starołęckiej 38, który zbudowany zostanie w drugim etapie.
Nasza inwestycja od strony północnej sąsiaduje z eleganckim osiedlem Warta Widok, a od strony południowej z niskimi budynkami warszawskiego instytutu, za którym znajdują się nowoczesne apartamenty Warta Residence. Z okien większości mieszkań Osiedla Hermes rozpościerać się będzie widok na rzekę, rozległy, południowy klin zieleni i piękną panoramę Poznania. Położenie osiedla, na terenie którego powstanie również nadwarciański park do dyspozycji mieszkańców, zagwarantuje niemal nieograniczony kontakt z naturą.