Tu czas płynie
inaczej

Osiedle Hermes to miejsce o magicznym uroku. Choć miasto jest na wyciągnięcie ręki, czas płynie cicho, z nurtem Warty wśród zieleni.


Zatrzymaj się na chwilę…
Zatrzymaj się na chwilę…

Mało jest miejsc o takim uroku, które jednocześnie oferowałoby mieszkańcom atrakcje dużego miasta i komfort życia w zielonym zaciszu, nad brzegiem rzeki. A właśnie mieszkańcy Osiedla Hermes będą mogli cieszyć się z obu tych możliwości. Bezpośrednie dojście do Warty i korzystanie z nabrzeża, to zaledwie jedna z wielu okazji do kontaktu z naturą, a jest ich tutaj więcej. Zaledwie kilka minut spaceru dzieli Osiedle Hermes od kładki Mostu Dębińskiego, za którym znajdują się tereny o nieskażonej przyrodzie, co m. in. zadecydowało o ulokowaniu tam ujęcia wody pitnej dla miasta Poznania. W takich okolicznościach wypad za most będzie dla mieszkańców … czystą przyjemnością.

W otoczeniu zieleni
W otoczeniu zieleni

Na miłośników pieszych wędrówek czekają w okolicy liczne ścieżki spacerowe i rekreacyjne, a właściciele czworonogów znajdą tu otwarte przestrzenie, na których ich pupile będą mogli wybiegać się do woli. Fani dwóch kółek również będą zachwyceni, zarówno zachodnią nitką Wartostrady, prowadzącą do centrum i dalej w kierunkach północnych, jak i drogami rowerowymi, wiodącymi na południe przez obszar ochrony ścisłej Zalewy Nadwarciańskie, aż do Puszczykowa.

bezpośrednie 
dojście do Warty
bezpośrednie
dojście do Warty
rozległe tereny 
zielone bezpośrednio
przy inwestycji
rozległe tereny
zielone bezpośrednio
przy inwestycji
wyjątkowe widoki 
z okna
wyjątkowe widoki
z okna
doskonałe tereny
rekreacyjne
doskonałe tereny
rekreacyjne
bardzo dobrze
skomunikowana 
lokalizacja
bardzo dobrze
skomunikowana
lokalizacja
rozwinięta
infrastruktura
handlowo-usługowa
rozwinięta
infrastruktura
handlowo-usługowa

Miejskie atrakcje
w zasięgu
Miejskie atrakcje
w zasięgu

Kierując się na wschód ulicą Bystrą, fani treningu i sportów zespołowych z Osiedla Hermes dotrą po kilkunastominutowym spacerze do Parku Rekreacji Starołęka Mała. Tam, od lata 2020 r., mieszkańcy dzielnicy mogą korzystać z oświetlonych i monitorowanych, wielofunkcyjnych boisk ze sztuczną nawierzchnią, placu zabaw, a także siłowni zewnętrznej oraz miejsc do gry w szachy i tenisa stołowego. Ten pierwszy na Starołęce park, o tak wielu funkcjach, jest kolejnym symbolem zmian zachodzących w dzielnicy, która inwestuje w budowę obiektów, pozwalających na zacieśnianie więzi wśród lokalnej społeczności.

Innym atutem lokalizacji, który docenią przyszli mieszkańcy położonego w enklawie zieleni Osiedla Hermes, jest bogato rozwinięta infrastruktura miejska w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, a także łatwy dostęp do środków transportu publicznego. W okolicy znajdują się sklepy i supermarkety, punkty usługowe, apteka oraz przychodnia, a także poczta i przedszkole. Dogodny dojazd do wszystkich zakątków miasta komunikacją miejską, zapewniają tramwaje jeżdżące ulicą Starołęcką. Kursuje tu kilka linii, dzięki czemu podróż na Politechnikę Poznańską czy do Centrum Handlowego Posnania zajmuje ok. 25 minut – bez przesiadki można stąd dotrzeć nawet na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na Morasku.

W sąsiedztwie przystanku tramwajowego znajduje się stacja kolejowa PKP Starołęka, skąd szybko dojechać można do Dworca Głównego i dalej, do wielu miast regionu oraz centralnej Polski.